Якушинецьке професійне училище соціальної реабілітації є державним закладом Міністерства освіти і науки України для неповнолітніх підлітків, які вчинили суспільно небезпечні дії, злісні і систематичні порушення правил громадської поведінки і потребують перевиховання та реабілітації в умовах особливого режиму.
   Училище діє на підставі Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про професійно - технічну освіту", "Положення про професійне училище соціальної реабілітації", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 1993 р. № 859, Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та соціальні установи для неповнолітніх", нормативних актів Міністерства освіти і науки України, Статуту училища.
   В училищі створені належні умови для життя, навчання та реабілітації учнів, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівня, професійної підготовки, розвитку індивідуальних здібностей і нахилів, забезпечення правового виховання та соціального захисту в умовах постійного педагогічного режиму. Училище має комплекс приміщень і споруд, які повністю забезпечують навчально - виховний процес:
   - школу;
   - навчально - виробничі майстерні;
   - гуртожиток;
   - карантинне відділення;
   - харчоблок;
   - приміщення для медико - санітарної частини;
   - клуб із актовим залом;
   - бібліотеку;
   - 2 спортивних зала;
   - стадіон.
   Кадрове забезпечення викладачів - 8 чоловік, вихователів - 5 чоловік, майстрів виробничого навчання - 6 чоловік, практичний психолог, дані працівники мають вищу фахову освіту, проходять курси підвищення кваліфікації, всі атестовані, служба режиму - 17 чоловік, інспектор по соціальній реабілітації.
   В училищі знаходяться хлопці віком 14 - 18 років згідно рішення суду. Контингент учнів в училище направляється із всіх областей України протягом року, термін перебування яких не перевищує три роки. Випуск проводиться протягом всього року згідно терміну встановленого рішенням суду.
Метою училища є розвиток і формування соціально - зрілої, творчої особистості, громадянина України.
Головним завданням училища є:
   - перевиховання неповнолітніх правопорушників, їх реабілітація;
   - підготовка кваліфікованих робітників;
   - підвищення загальноосвітнього рівня учнів;
   - психологічна, психолого - педагогічна корекція вихованців.
Продовж року педагогічний колектив училища працює згідно перспективних планів училища на навчальний рік, на підставі яких розроблялись місячні плани навчально - виховної роботи училища.

Про нас